Zaginięcie

Instytucją, do której zadań i obowiązków należy poszukiwanie osób zaginionych, jest policja. Natomiast zadaniem naszej grupy jest wsparcie akcji poszukiwawczych prowadzonych przez Policję czy Straż Pożarną, celem odnalezienia wszystkich zaginionych osób zarówno w terenie otwartym jak i zalesionym. Co zrobić gdy zaginie bliska Ci osoba? Poniżej przedstawiamy krótki poradnik:

  1. Postaraj się skontaktować ze  znajomymi osoby zaginionej: mogą to być znajomych z pracy, koleżanki , koledzy itd. – kiedy ostatni raz widzieli zaginionego a jeżeli tak to czy mówił im o swoich zamiarach.
  2. Zadzwoń do szpitali, które są w pobliżu – zapytaj czy nie trafiła tam osoba, której szukasz.
  3. Nie czekaj! Zgłoś zaginięcie do najbliższej jednostki policji. Przygotuj zdjęcie osoby zaginionej i zabierz je na najbliższy posterunek.
  4. Pamiętaj żeby poinformować jednostki policji czy osobie zaginionej nie grozi bezpośrednie zagrożenie życia, czy jest na coś chora np. czy ma Alzhaimera, czy miała myśli samobójcze.
  5. Postaraj się sprawdzić rzeczy osobiste osoby zaginionej  tj. portfel, dokumenty. Może uda Ci się sprawdzić pozostawiony telefon osoby zaginionej, jeżeli masz do niego dostęp np. SMS-y, ostatnie połączenia, korzystanie z komunikatorów. Sprawdź również czy nie zniknęła  torba, plecak, walizka lub bagaż osoby zaginionej.
  6. Zastanów się czy nie warto stworzyć opisu z rysopisem i zdjęciem osoby zaginionej ( cechy charakterystyczne osoby zaginionej, w co była ubrana gdy ja ostatni raz widziano)  i czy nie warto opublikować takiej informacje w mediach np. na Facebook. Podaj kontakt do siebie.
  7. Jeżeli otrzymasz informację od osób, które mogły ostatni raz osobę zaginioną ( tj. datę i godzinę) przekaż tą informację do najbliższej jednostki policji.
  8. Jeżeli jesteś pewien, co do posiadanych informacji wymienionych w pkt. 7 skontaktuj się również z nami. Pomożemy Ci zorganizować poszukiwania i weźmiemy w nich udział.

GGPR – tel. 502-871-283 lub tel. 734-435-153

Zadaniem GGPR jest wsparcie akcji poszukiwawczych.
Zadaniem GGPR jest wsparcie akcji poszukiwawczych.