Poszukiwania mieszkanki Prudnika

W dniu 10 lipca 2021 r. zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Powiatową Policji w Prudniku do poszukiwań mieszkanki Prudnika Pani Elżbiety.

W piątkowy wieczór (9 lipca 2021 r.) otrzymaliśmy pierwsze wezwanie do poszukiwań 60-letniej mieszkanki Prudnika. W trakcie organizacji wyjazdu zostaliśmy poinformowani, że poszukiwania zostają przeniesione na sobotni poranek. W ten sposób w sobotę, 10 lipca 2021 r. zostaliśmy po raz pierwszy w tym roku zadysponowani do akcji, tym razem przez Komendę Powiatową Policji w Prudniku. Zaginioną osobą była mieszkanka Prudnika Pani Elżbiety.

GGPR na akcji.
GGPR na akcji.

Do udziału w poszukiwaniach włączyliśmy naszego drona, który zwykle służy nam do zadań szkoleniowych. Udało nam się oblecieć tereny otwarte w promieniu 2,5 km w prudnickim lasku – tzw. klasztorek. Naszym ratownikom udało się przejechać terenami Cichej Doliny i Przełęczy Mokrej pod Biskupią Kopą, gdzie również został uruchomiony nasz ćwiczebny dron przeszukując tereny otwarte ok. 0,25km2. W drugim zespole naszemu ratownikowi wraz z funkcjonariuszem policji udało się przeszukać teren cegielni Prudnik oraz lasek za cegielnią.

Poszukiwanej osoby nie udało się odnaleźć, a nasi ratownicy w godzinach popołudniowych ponownie wznowili poszukiwania. Mając na uwadze, iż poszukiwana ostatni raz widziana była w Łące Prudnickiej nasi ratownicy postanowili przeszukać tereny otwarte oraz zagajniki w obrębie trasy Łąka Prudnicka – Moszczanka. Do naszych działań ponownie użyty został nasz mały dron szkoleniowy. Niestety w dalszym ciągu nie udało odnaleźć poszukiwanej.

Wieczorem dotarła do nas informacja niosąca szczęśliwy finał poszukiwań. Zaginiona 60-letnia mieszkanka Prudnika została znaleziona. Jej życiu i zdrowiu nie zagrażało już żadne niebezpieczeństwo.

Galeria zdjęć z poszukiwań na naszym Facebook’u – kliknij tutaj i tutaj.

Używaliśmy naszego drona ćwiczebnego.
Używaliśmy naszego drona ćwiczebnego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*