Akcje

Głuchołaska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza (GGPR) to stowarzyszenie powstałe w celu niesienia pomocy osobom zaginionym. Naszym zadaniem jest wsparcie akcji poszukiwawczych prowadzonych przez Policję i Straż Pożarną, celem odnalezienia wszystkich zaginionych osób zarówno w terenie otwartym jak i zalesionym. Poniżej prezentujemy, krótkie informacje na temat akcji poszukiwawczych do których nasza grupa była dysponowana:

2020 rok

  1. Alarm podczas obozu kondycyjnego w Bieszczadach
  2. 25 sierpnia 2020 r. – Komenda Powiatowa Policji w Nysie zadysponowała naszą grupę do poszukiwań mężczyzny (wędkarza) w rejonie Otmuchowa (dzielnica Wójcice). Mężczyzna odnaleziony bardzo szybko, cały i zdrowy, przed przyjazdem GGPR.
  3. 13 października 2020 r. – Komenda Powiatowa Policji w Nysie zadysponowała naszą grupę do pomocy w akcji poszukiwawczej w obrębie Twierdzy Nysa. W trakcie naszego dojazdu, otrzymaliśmy informację o odnalezieniu osoby zaginionej.
  4. 9 listopada 2020 r. – Komenda Powiatowa Policji w Nysie zadysponowała naszą grupę do poszukiwań w rejonie Sidziny (gm. Skoroszyce, pow. Nyski). Zaginiony został odnaleziony przed naszym przyjazdem.

2021 rok:

  1. 10 lipca 2020 r. – Komenda Powiatowa Policji w Prudniku zadysponowała naszą grupę do poszukiwań zaginionej mieszkanki Prudnika. Nasze działania obejmowały poszukiwania z użyciem drona treningowego pasma Gór Opawskich (w tym m.in. rejony Cichej Doliny, Przełęczy Mokrej czy okolic Łąki Prudnickiej i Moszczanki). Wieczorem w trakcie przerwy w poszukiwaniach otrzymaliśmy informację, że zaginiona została odnaleziona cała i zdrowa.
  2. 19-20 lipca 2021 r. – na prośbę służb uczestniczących w akcji nasi ratownicy wzięli udział w poszukiwaniach Pana Andrzeja Idzika mieszkańca Miechowa. 64-letni mężczyzna ostatni raz był widziany 13 lipca we wtorek w Krakowie. Nasi ratownicy przez dwa dni wspierali akcje służb prowadząc poszukiwania na terenie Krakowa. Niestety po kilku dniach otrzymaliśmy informację o odnalezieniu Pana Andrzeja martwego.